• 04.07.2023 13:36
        • Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.
        • Zajęcia - Długopisy 3D

• 04.07.2023 15:25
        • Podczas bieżących zajęć uczniowie klasy I mieli okazję zapoznać się z długopisami 3D pozyskanymi w ramach ministerialnego programu „Laboratoria Przyszłości”.
        • Wykorzystywanie drukarki 3D Creality

• 04.07.2023 16:04
        • Dzięki zastosowaniu drukarki 3D uczniowie w od początku roku szkolnego 2022/2023 podczas lekcji mają możliwość drukowania trójwymiarowych przedmiotów z tworzyw sztucznych, wykorzystując jako informacje źródłowe pliki cyfrowe.
        • Zajęcia w klasie IV - budowa i zastosowanie drukarki 3D

• 30.10.2023 10:35
        • We wrześniu w ramach zajęć z informatyki w kasie IV została przeprowadzona lekcja na temat Konfiguracji i instalacji oprogramowania drukarki CREALITY. Celem lekcji było: konfiguracja i ustawienie podstawowych parametrów drukarki 3D.
        • Klasa II zaprosiła na lekcję Robota Edukacyjnego Photon

• 31.10.2023 11:24
        • Zadaniem Photona jest nie tylko nauka programowania, ale również rozwijanie kreatywności dziecka. Uczniowie z uwagą śledzili każdy ruch robota, po to aby później zaprogramować go według własnego uznania. Lekcja była dla uczniów świetną odskocznią od szkolnej codzienności.