Serdecznie zapraszamy na charytatywny spektakl pt. "Opowieść o nadziei..."
na motywach legendy "O Wandzie - córce Kraka",
który odbędzie się 8 grudnia 2024r. o godz. 16.00
w sali gimnastycznej PSP w Rawicy.
PRZYJDŹ! ZOBACZ! WESPRZYJ!
Serdecznie zapraszamy na charytatywny spektakl pt. "Opowieść o nadziei..."
na motywach legendy "O Wandzie - córce Kraka",
który odbędzie się 8 grudnia 2024r. o godz. 16.00
w sali gimnastycznej PSP w Rawicy.
PRZYJDŹ! ZOBACZ! WESPRZYJ!
„Wiele można uczynić, jeśli miłuje się Boga i bliźniego”- słowa te stały się mottem przedstawienia z okazji Dnia Patrona naszej szkoły Królowej św. Jadwigi, które świętowaliśmy 19 listopada 2024.
Pani Dyrektor Mirosława Zięba uroczyście otworzyła obchody i nasze myśli kolejny raz zwróciły się ku naszej Patronce. Po odśpiewaniu hymnu państwowego oraz hymnu szkoły, klasa 6 przeniosła nas w wiek XIV, inscenizując spektakl pt. „Co wiesz o swojej Królowej?”. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role. Następnie konfenansjerzy przeprowadzili minikonkurs z publicznością nt. życia i dokonań Patronki. Szczególne podziękowania kierujemy dla Rady Rodziców za zakupienie cukierków na Uczniów, którzy wykazali się wiedzą. Kolejne obchody Dnia Patrona już za rok, ale każdego dnia królowa Jadwiga będzie dla nas wzorem!
14 listopada odbył się w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
Egzaminy z tabliczki mnożenia przeprowadzała komisja uczniowska pod kierunkiem p. Iwony Zakrzewskiej. W akcji wzięli udział uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły. Wszyscy, którzy bezbłędnie odpowiedzieli na pytania, otrzymywali odznaki "Eksperta Tabliczki Mnozenia" oraz słodkie upominki. Dziękujemy wszystkim za udzial i za zaangażowanie, a tym, którzy zdali egzamin GRATULUJEMY!
Dnia 15 listopada 2024r. o godz. 10.00 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Królowej św. Jadwigi w Rawicy odbyły się warsztaty pt. „Spotkanie z książką" dla klas 1-3. W ten piątkowy dzień odwiedziła nas pani Marlena Pietraszewska i pani Małgorzata Wolszczak, które na co dzień pracują w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tczowie.
Celem spotkania było rozbudzenie zainteresowania literaturą dziecięcą, pobudzenie wyobraźni dzieci i zachęcenie do czytania. Panie bibliotekarki zaprezentowały dzieciom technikę opowiadania historii z wykorzystaniem ilustrowanych, papierowych plansz, które umieszczone są w drewnianym parawanie tzw. teatr „Kamishibai” i przedstawiły bajkę „O zajączku, który nie chciał się dzielić", która była inspiracją do rozmowy o tym, jak ważne jest by umieć dostrzec potrzeby innych, potrafić się dzielić tym, co posiadamy. Dzieci szybko zauważyły, że dzieląc się nie tracimy. Zyskujemy jeszcze więcej, np. przyjaźń. Następnie panie przeczytały uczniom opowieść o magii czytania pt. „Wypożyczalnia skrzydeł”, zachęcając przy tym do wypożyczania i czytania książek. Miały również miejsce rozmowy na temat już przeczytanych przez dzieci książek i oglądanie różnych pozycji książkowych, które panie ze sobą przyniosły, a także opowiedziały o ciekawym projekcie „Mała Książka Wielki człowiek”. Na zakończenie dzieci przystąpiły do wykonania „tunelowej książeczki” przy użyciu kleju, nożyczek, kartek i wycinanek z kolorowych, ilustrowanych czasopism. To było bardzo interesujące, owocne i pracowite spotkanie.
Dziękujemy paniom bibliotekarkom za poświęcony czas i zapraszamy ponownie!
8 listopada 2024 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 106. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
W tym dniu cała społeczność szkolna wysłuchała montażu słowno-muzycznego pt. „Ojczyzna”. Była to poruszająca opowieść o niewoli, poświęceniu, walce i nadziei, która nigdy nie umarła w sercach Polaków i doprowadziła do odzyskania przez Polskę upragnionej wolności.
Na zakończenie uroczystości odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”, aby uczcić TĘ, która „nigdy nie zginęła”. W ten sposób nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”.
6 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się do Radomskiej Sali Kameralnej, w której obejrzały muzyczną bajkę pt. ,,Magia czarownicy” w wykonaniu grupy „Magic Show” z Krakowa.
Dzieci z ekscytacją podziwiały magiczne sztuczki, pokazy akrobatów i ledowe żonglerki. Dziwiły się unoszącym i znikającym przedmiotom. Zachwyt budziły barwne kostiumy oraz wspaniała oprawa muzyczna. Występ sprawił dzieciom wiele radości i pobudził wyobraźnię.
Przedszkolaki na długo zapamiętają to magiczne przedstawienie.
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Bajki i baśnie odgrywają ważną rolę. Towarzyszą dzieciom od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też wychowują.
Celem takiego święta jest nie tylko przypomnienie postaci z kultowych bajek, ale również zwrócenie uwagi na ich rolę wychowawczą i edukacyjną.
Tego dnia do szkoły dzieci przyszły przebrane za swoich ulubionych bohaterów. Nie zabrakło więc Elzy i Anny, ekipy Psiego Patrolu, Chudego z Toy Story, Spider – Mana, Myszki Minnie, Księżniczek, Kopciuszków, Motylków, Strażaków i wielu innych ciekawych postaci. W czasie trwania zajęć były quizy, zagadki, gry i zabawy ruchowe. Tego dnia nie mogło zabraknąć pokazu strojów, który odbył się na korytarzu szkolnym, przed całą społecznością szkolną. Wspólne świętowanie przyniosło przedszkolakom wiele niezapomnianych i miłych wrażeń.
„Akcja Głośnego Czytania Przedszkolakom” to cykl spotkań bibliotekarza i aktywu bibliotecznego z dziećmi w czytelni i salach lekcyjnych podczas Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.
Celem akcji było promowanie głośnego czytania oraz kształtowanie postawy czytelniczej wśród najmłodszych. Każde spotkanie z Kubusiem Puchatkiem było dużym wydarzeniem. Wszystkie przedszkolaki w skupieniu i zaciekawieniu słuchały przygód „misia o bardzo małym rozumku”, czytanych przez starsze koleżanki. To były piękne i niezapomniane spotkania.
Powered by aSc EduPage